ENOWORX 3D Printing - Ελλάδα

3D Εκτύπωση
Άβαταρ μέλους
geok
Δημοσιεύσεις: 1066
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 24, 2015 5:47 pm

ENOWORX 3D Printing - Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό geok » Πέμ Νοέμ 12, 2015 11:16 am

Λογω της ανάγκης του χόμπι μας, όσοι δεν έχουμε 3D εκτυπωτή αναγκαζόμαστε να ψάχνουμε λύσεις
κυρίως έτοιμες χωρίς πάντα να έχουμε το καλύτερο αποτέλεσμα.
Ετσι κι εγώ χρειάστηκα μερικές "αναβαθμίσεις" ή αλλιώς έξυπνες λύσεις για τα γυαλιά μου (Fatshark)
και ψάχνοντας βρήκα κάποια σχέδια (για να μην ασχοληθώ άπειρες ώρες σχεδιάζοντας) που με κάλυπταν.
Το πρόβλημα ? Πως τα τυπωνω?
Ευτυχώς ήμουν από τους τυχερούς και βρήκα την ENOWORX.
Μια εταιρία που ειδικεύεται στην 3D εκτύπωση.
Οφείλω να ομολογήσω ότι ήμουν διστακτικός καθώς είχα επαφή και με άλλες
εταιρίες που πρόσφεραν αντίστοιχη υπηρεσία και δεν είχα καλές εμπειρίες
από το πως θα σταλεί το αρχείο που με ενδιέφερε να εκτυπωθεί μέχρι το κόστος υλοποίησης και αποστολής.

Μπαίνοντας στη σελίδα της ENOWORX το πρώτο που βλέπει κανείς είναι οτι μπορεί να κάνει upload τα
αρχεία του και την ενημέρωση οτι θα γίνει υπολογισμός κόστους σε λίγα δευτερόλεπτα!!

Οντως ανεβάζοντας τα αρχεία που είχα και επιλέγοντας τις παραμέτρους εκτύπωσης το κόστος
εμφανίστηκε αμέσως.
Η επόμενη έκπληξη ήταν όταν επέλεξα την παραγγελία. Δεν ζήτησε ούτε κάρτα ούτε τίποτα
απλά ενημερώθηκα ότι θα γίνει η πληρωμή με αντικαταβολή.
Σαφώς και θα πλήρωνα ακόμα κι αν μου έβγαζε κάρτα έτσι κι αλλιώς,
αλλά για εμένα έδειξε μια εμπιστοσύνη προς τον πελάτη και φυσικά μια σιγουριά για το προιόν τους.

Πραγματικά όμως η μεγάλη έκπληξη ήρθε όταν παρέλαβα.

Εικόνα

Αυτό είναι το κουτί που περιείχε την παραγγελία μου. Το οποίο είναι custom made από την ENOWORX

Εικόνα

Τα αντικείμενα που είχα παραγγείλει με πλήρη περιγραφή του αρχείου και των παραμέτρων που είχα
επιλέξει για την εκτύπωση

Επίσης υπήρχε απόδειξη! και καραμελίτσα :)

Εικόνα

Ποιότητα εκτύπωσης? Πάρα πολύ καλή.
Εξυπηρέτηση ? Αψογη.

Προτείνω ανεπιφύλακτα την επιλογή τους.

Θα χαρούμε να δούμε και τον Κωνσταντίνο στην παρέα μας και να μας ενημερώσει για
τις υπηρεσίες που παρέχουν συνολικά
Άβαταρ μέλους
ckbond
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 25, 2015 8:46 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία - Αττικής

Re: ENOWORX 3D Printing - Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό ckbond » Πέμ Νοέμ 12, 2015 5:50 pm

Υπάρχει εταιρεία στην Ελλάδα τέτοια εποχή που έχει τέτοια εξυπηρέτηση...??? :o :o :o

Δεν έχω κάτι προς υλοποίηση και δεν προβλέπετε να έχω στο μέλλον αλλά πραγματικά εντυπωσιάστηκα από τον επαγγελματισμό που περιέγραψες... :D
Άβαταρ μέλους
geok
Δημοσιεύσεις: 1066
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 24, 2015 5:47 pm

Re: ENOWORX 3D Printing - Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό geok » Πέμ Νοέμ 12, 2015 8:47 pm

ckbond έγραψε:Υπάρχει εταιρεία στην Ελλάδα τέτοια εποχή που έχει τέτοια εξυπηρέτηση...??? :o :o :o

Δεν έχω κάτι προς υλοποίηση και δεν προβλέπετε να έχω στο μέλλον αλλά πραγματικά εντυπωσιάστηκα από τον επαγγελματισμό που περιέγραψες... :D


Γι αυτό τον λόγο και το ανέφερα!

Επιστροφή στο 3D Printing

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες