Τα φώτα σας παρακαλώ..

Χτίσιμο και βελτίωση αγωνιστικών οχημάτων
Thespius
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 19, 2017 4:56 pm

Τα φώτα σας παρακαλώ..

Δημοσίευσηαπό Thespius » Παρ Αύγ 04, 2017 9:32 am

Δεν εχω fpv racer και ο λόγος που ανοίγω το τόπικ ειναι αυτός ακριβώς.Δυστυχώς είμαι τελείως ασχετος(πετάω ελικόπτερο) με τα fpv και δεν ξέρω με τι ακριβώς να ξεκινήσω.Βλέπω ένα παλικάρι στο Youtube(ψάξτε το να το δείτε,fpv racer under 100 dollars) που προτείνει κάτι complete set up με κάτω απο 100 ευρώ,κάτω απο 200 και κάτω απο 300 ευρώ.Μου κίνησε την περιέργεια αυτό κάτω απο 100 ευρώ αλλά είναι όλο made in china.Το είδα να το πετάει και δεν μου φάνηκε κάθόλου αργό.
Όποτε θα ήθελα να μου πείτε τι ακριβώς χρειάζομαι ή τι μαρκα προτεινετε,κολλητήρι ή άλλα εργαλεία που χρειάζονται τα fpv,απο που ψωνίζεται κτλπ,κτλπ...Το μόνο που έχω ειναι φορτιστής για τις LiPo και Τ/Κ(Hitec Aurora 9).Δεν θα ήθελα να ανέβω πολύ στο budget.Περιπου κανα 150αρι ευρώ.
Σας ευχαριστώ προκαταβολίκα.
Άβαταρ μέλους
kko_r
Δημοσιεύσεις: 792
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 25, 2015 8:56 am
Τοποθεσία: κ.πετραλωνα

Re: Τα φώτα σας παρακαλώ..

Δημοσίευσηαπό kko_r » Σάβ Αύγ 05, 2017 8:37 pm

Φίλε μου ανοίγεις ένα πολύ μεγάλο θέμα στο οποίο είναι λίγο δύσκολο να σου λυθούν όλα τα ερωτήματα δυστυχώς, εν συντομία όμως θα σου έλεγα στο ξεκίνημα σου να πάρεις κάτι χαλαρό και να ξεκινήσεις να δεις ότι το γουστάρεις και σου αρέσει και μετα ναι να πάρεις κάτι καλώ και γρήγορο, ιδανικό είναι να έρθεις σε κάποια από της συνάντησης που γίνονται να σου λυθούν όλα τα ερωτήματα που έχεις γιατί θα μιλήσεις με πολλά παιδιά και έτσι θα έχεις μία μεγαλύτερη εικόνα για όλα τα θέματα.

Επιστροφή στο Race Builds & Tuning

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες