Ποια googles?

Επίγειοι σταθμοί/Κάμερες/Γυαλιά/Βιντεο πομποί/δέκτες
Άβαταρ μέλους
El toro
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 04, 2016 12:19 am

Ποια googles?

Δημοσίευσηαπό El toro » Δευτ Φεβ 29, 2016 12:23 am

Χελλοου πατριδα :D σπαω το κεφαλι μου στις αναζητησεις στα διαβασματα στο rcgroups και ΑΚΟΜΑ δεν εχω μια ολοκληρωμενη αποψη για το ποια γυαλια πρεπει να αγορασω. Στις 15 του μαρτη παταω το κουμπι. Ειμαι αναμεσα στα hd2 και στα v3 ΒΟΗΘΕΙΑ :geek:
Άβαταρ μέλους
kko_r
Δημοσιεύσεις: 792
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 25, 2015 8:56 am
Τοποθεσία: κ.πετραλωνα

Re: Ποια googles?

Δημοσίευσηαπό kko_r » Δευτ Φεβ 29, 2016 9:46 am

Κρίμα που δεν είσαι εδώ να ερχοσουν σε μια συγκέντρωση να τα δοκιμάσεις όλα και να διαλεγες. Εγώ πάντως έχω την μάσκα και με τόσα που είδα και δοκίμασα είπα τώρα να παραγγείλω τα v3 είναι παρα πολύ καλά και θα σε καλύψουν σε όλα
Άβαταρ μέλους
hok
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: Παρ Αύγ 14, 2015 1:22 am
Τοποθεσία: Πειραιάς
CONTACT:

Re: Ποια googles?

Δημοσίευσηαπό hok » Δευτ Φεβ 29, 2016 11:47 am

v3 σήγουρη επιτυχία ... αλλα για να σε μπερδέψω λίγο ακόμα δεες αυτα το γεγονος οτι έχουν diversity einai poly simantiko
http://www.freakware.de/en/p/ag-200-fpv-goggle-align-hemfpv02-a139417.htm
κανείς μας δεν είχε πετάξει στο παρκιν πριν πετάξει στο παρκιν ...
hokdog
Άβαταρ μέλους
praptis
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2015 10:01 am

Re: Ποια googles?

Δημοσίευσηαπό praptis » Δευτ Φεβ 29, 2016 12:41 pm

kko_r έγραψε:Κρίμα που δεν είσαι εδώ να ερχοσουν σε μια συγκέντρωση να τα δοκιμάσεις όλα και να διαλεγες. Εγώ πάντως έχω την μάσκα και με τόσα που είδα και δοκίμασα είπα τώρα να παραγγείλω τα v3 είναι παρα πολύ καλά και θα σε καλύψουν σε όλα



Εμενα ακομα μου λεει "The item is ready for shipment" εσενα σου αλλαξε το status η ακομα το ιδιο λεει?
Άβαταρ μέλους
geok
Δημοσιεύσεις: 1066
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 24, 2015 5:47 pm

Re: Ποια googles?

Δημοσίευσηαπό geok » Δευτ Φεβ 29, 2016 12:49 pm

Ωραία τα align αλλα έτσι όπως "τρέχει" το χόμπι δεν βλέπω να γίνεται δουλειά
με φιξ δέκτη. Πιστεύω οτι τα fatshark έχουν κάνει την εξυπνότερη υλοποίηση. modular και βάζεις ότι θες.
Επίσης όσο αφορά το diversity υπάρχει λύση και για τα fatshark εδώ.. http://www.laforgefpv.com :D
Άβαταρ μέλους
El toro
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 04, 2016 12:19 am

Re: Ποια googles?

Δημοσίευσηαπό El toro » Δευτ Φεβ 29, 2016 1:57 pm

Ειμαι πολυ μακρια οντως και δουλευω τοσο πολυ ωστε δεν εχω χρονο να γυρισω τα πεδια πτησεων της περιοχης μπας και πετυχω κανενα να παρω μια ιδεα. Οντως το diversity ερχεται και στα fatshark με νεο module γνησιο. Δε ξερω κατα ποσο θα δουλεψει στην αρχη οποτε θα περιμενω πολυ μεχρι να πατησω το κουμπι. Για diversity εχω κατα νου τα eagle eyes που στη πραγματικοτητα χρειαζομαι το antenna tracking για κατευθηνομενη κεραια αλλα και παλι ισως βαλω το my flight dream antenna tracker. Ειναι και αυτο αλλο ενα διλλημα. Αναρωτιεμαι αν θα μπορουσα να τα τρεξω με εξωτερικο module για να μη πληρωσω τοσα πολλα μαζεμενα στην αρχη. Επισης να πω οτι στηνω ενα πλανο παραλληλα για μεγαλης χρονικης διαρκειας πτησεις με eagle tree vector οποτε δε θελω να με κουραζουν. Εφαγα 100 σελιδες χτες στο rcgroups και διαπιστωσα οτι τα hd2 εχουν μια θαμπαδα στις ακριες που ισως ειναι μεγαλο προβλημα στο να βλεπω τα χαρακτηριστικα του osd με ευκρινεια. Παρολα αυτα καποιοι βαζουν diopters -2 -4 και φτιαχνει καπως το προβλημα οπως αναφερουν. Σε καποιους αλλους παλι δε δουλευουν καν και τα πουλαν οπως τα αγορασαν και ειναι πολυ δυσαρεστημενοι. Αποψη απο καποιον που εχει δοκιμασει και τα δυο με osd η οχι;
Άβαταρ μέλους
geok
Δημοσιεύσεις: 1066
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 24, 2015 5:47 pm

Re: Ποια googles?

Δημοσίευσηαπό geok » Δευτ Φεβ 29, 2016 3:48 pm

Για να καταφερεις να μην εχεις θαμπαδα πρεπει να ειναι πολυ κοντα τα ματια ωστε να εχεις περιθωριο
Ρυθμισης. 90% να μην λειτουργουν ουτε σε εσενα. Τα εχω και ξερω απο πρωτο χερι.
Και για εμενα πιστευω οτι τα dominator v3 ειναι η καλυτερη επιλογη!
Άβαταρ μέλους
hok
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: Παρ Αύγ 14, 2015 1:22 am
Τοποθεσία: Πειραιάς
CONTACT:

Re: Ποια googles?

Δημοσίευσηαπό hok » Δευτ Φεβ 29, 2016 4:29 pm

κανείς μας δεν είχε πετάξει στο παρκιν πριν πετάξει στο παρκιν ...
hokdog
Άβαταρ μέλους
kko_r
Δημοσιεύσεις: 792
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 25, 2015 8:56 am
Τοποθεσία: κ.πετραλωνα

Re: Ποια googles?

Δημοσίευσηαπό kko_r » Δευτ Φεβ 29, 2016 7:24 pm

praptis έγραψε:
kko_r έγραψε:Κρίμα που δεν είσαι εδώ να ερχοσουν σε μια συγκέντρωση να τα δοκιμάσεις όλα και να διαλεγες. Εγώ πάντως έχω την μάσκα και με τόσα που είδα και δοκίμασα είπα τώρα να παραγγείλω τα v3 είναι παρα πολύ καλά και θα σε καλύψουν σε όλα



Εμενα ακομα μου λεει "The item is ready for shipment" εσενα σου αλλαξε το status η ακομα το ιδιο λεει?


Ακόμη τα ίδια :|
Άβαταρ μέλους
El toro
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 04, 2016 12:19 am

Re: Ποια googles?

Δημοσίευσηαπό El toro » Τρί Μαρ 01, 2016 1:03 am

Με 48 δολλαρια εξοδα αποστολης δε το λες και καλη τιμη. :Ρ τα ψηνω απο banggood με tracking number. 5-6 μερες και ειναι αγγλια. Θα δουλεψουν με εξωτερικο module ε;

Επιστροφή στο Ground stations/Cameras/Goggles/Video tx/rx

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες